Zveme Vás na závod Visegrad 4 Bicycle

Jako každý rok i letos jsme partnery TTV Sport Group, která pro Vás organizuje cyklistické závody po celé České republice. Opět nás můžete vidět jako sponzora časomíry u všech jejich závodů. Letošní tour začíná závodem Visegrad 4 Bicycle, který navštíví ČR 15.5.2014. Závod startuje v našem "rodném" Frýdku-Místu a končí v Brně.


Premiérově se v letošním roce uskuteční seriál čtyř závodů UCI kategorie 1.2. zemí Višegrádské čtyřky. Začátkem roku se na tom dohodli prezidenti cyklistických svazů Slovenska, ČR, Polska a Maďarska. Český díl - Velká cena České republiky, se uskuteční 15. května se startem ve Frýdku-Místku a cílem v Brně. Den předtím se pojede Velká cena Polska, 16. května Velká cena Slovenska, 17. května Velká cena Maďarska. Seriál závodů vyvrcholí v neděli 18. května kritériem v Budapešti, které však již nebude podnikem z kalendáře UCI.

Prezidenti všech čtyř svazů se zároveň dohodli, že podoba dalších ročníků se bude vždy přizpůsobovat požadavkům země, která Višegradské čtyřce v daném roce předsedá. V příštím roce to bude Slovensko, v roce 2016 Česká republika. Každá ze zemí má právo pozvat na závody pět týmů, přičemž ty ale nemusí být z dané země, pořádající země pak může pozvat sedm týmů. Tato dohoda je podporována novým prezidentem UCI Brian Cookson, který uvítal tento nápad spolupráce podepsaný na nejvyšší úrovni v písemné formě. K takovému způsobu spolupráce čtyř zemí nedošlo nikdy dříve v historii celé světové cyklistiky.

Plánovaná trasa zahrnuje historické, kulturní, turistické oblasti a přírodní rezervace v jednotlivých zemích. Trasa Velké ceny ČR povede z Frýdku-Místku do Brna a je 190 kilometrů dlouhá s převýšením 1800 metrů. Vítěz závodu získá prémii 2450 euro a také 40 bodů do klasifikace UCU Europe Tour. Body do žebříčku získá osm nejlepších, finanční prémii bude brát dvacet jezdců.

Slavnostní start je ve Frýdku-Místku na Zámeckém náměstí v 11:30, ostrý start poté na stanici Bruzovská. Poté se jezdci vydají směr Palkovice, dále budou projíždět Životice u Nového Jičína, Valašským Meziříčím, Bystřičkou, Ratiboří, Bystřicí pod Hostýnem, Hlinskem pod Hostýnem, Jankovicemi, Dobroticemi, Holešovem, Hulínem, Chropyní, Kojetínem, Křenovicemi, Stříbrnicí, Dlouhou Vsí, Vrchoslavicemi, Mořicí, Nezamyslicemi, Ivanovicemi na Hané, Vyškovem, Tučapy, Komořany, Rousínovem, Kovalovicemi a cíl je plánován mezi 16:05 - 16:25 v Brně u Základní školy v Mutěnické ulici.

V cílovém prostoru bude probíhat doprovodný program jak cyklistický, tak kulturně-společenský. Bezprostředně po dojezdu závodu proběhne slavnostní ceremoniál s vyhlášením a oceněním nejlepších závodníků.

Závod bude vysílán v České televizi na programu ČT sport.

Termín závodů pro rok 2014:


  • 14. května: Polkowice – Wroclaw - 160 km
  • 15. května: Frýdek-Místek – Brno - 187 km
  • 16. května: Skalica – Bratislava - 150 km
  • 17. května: Győr – Visegrád – 180 km
Další informace se dozvíte na stránkách TTV Sport Group