TZ: Hodinky PRIM mají první vlastní podnikovou prodejnu

Společnost MPM – QUALITY, výrobce tradičních českých hodinek značky PRIM, pokračuje v inovacích firemních prostor. Poté, co k dvacetiletému výročí existence firma slavnostně zahájila provoz v nové frýdecko-místecké výrobní hale, nyní otevírá i první vlastní podnikovou prodejnu sortimentu, samozřejmě v čele s hodinkami PRIM. Plocha nové prodejny MPM – QUALITY čítá přes 130 m2 a zákazníci v ní najdou nejen kompletní sortiment hodinek PRIM, který zahrnuje více než 400 modelů včetně vysoce ceněných limitovaných sérií PRIM Tourbillon, Preciosa, Dakar atd., ale i dalších 400 moderních i designových modelů hodinek jiných značek.

Dále se v prodejně mohou zákazníci seznámit s částí sortimentu šperků z chirurgické oceli prodávaných pod značkou PRIM Steel. Společnost má v nabídce náhrdelníky, náramky, náušnice, prsteny, přívěsky, řetízky, ale i dárkové sady či pánské spony. Novinkou v sortimentu je kolekce designových nástěnných hodin značky PRIM.

Otevření podnikové prodejny je pomyslnou tečkou za rozsáhlou modernizací a rozšířením výrobních, skladových a administrativních prostor společnosti. Cílem bylo maximálně využít a optimalizovat kapacitu stávajících prostor. Na ně nyní navazuje 4podlažní přístavba o ploše 2 700 m2, která propojuje aktuální výrobu se skladovými prostory. Výrobě a vlastní montáži hodinek je věnován prostor o ploše 500 m2. Společnost MPM – Quality v současné době zaměstnává kolem 60 zaměstnanců, 30 dalších na zahraničních pobočkách.

Otevření nové budovy zahájilo zbrusu novou éru hodinářské výroby značky PRIM v České republice. Ta navazuje na bohatou tradici i vysokou kvalitu. Její prvopočátky spadají do 50. let 19. století, kdy byly v podniku Chronotechna sestaveny první plány na výrobu náramkových hodinek. Na základě úspěšného odzkoušení prototypů byla v roce 1957 zahájena sériová výroba. Tehdejší Československo se tak zařadilo mezi pouhý tucet světových států, které byly schopné tento náročný produkt vyrobit.

Po roce 1989 byl podnik Chronotechna privatizován a procházel náročným obdobím, produkce hodinek byla dokonce pozastavena. V roce 2001 získala ochrannou známku hodinek PRIM společnost MPM – QUALITY a začalo se blýskat na lepší časy. Téměř zapomenutá značka začala žít svůj druhý život. Stejně jako tomu bývalo v minulosti, je jejím cílem vyrábět dostupné a kvalitní náramkové hodinky vhodné pro běžné nošení i slavnostní příležitosti. V současnosti jsou hodinky PRIM navrhovány a vyráběny v České republice a na základě zvyšování kvality v roce 2010 obdržely certifikát kvality „CZECH MADE“.

Další informace jsou k dispozici na adrese www.prim-hodinky.cz.